Zdrowy Styl Życia

Zdrowie Dla Każdego…

  • Strony

Czy większość chorób powoduje system medyczny ? cz.1

Posted by Zenoni w dniu 1 października 2009


Poniżej przedstawiam artykuł Waltera Lasta , biochemika. Artykuł został podzielony na 6 części.

Życzę miłej lektury.

NEXUS maj-czerwiec 2008

Medyczne kuracje, farmaceutyczne leki oraz decyzje podejmowane na podstawie błędnych informacji są znaczącym czynnikiem odpowiedzialnym za wywołanie współczesnych epidemii wielu chorób w tym raka, astmy, cukrzycy i otyłości.

Nie zamierzam udawać, że jest to bezstronne śledztwo. Jestem całkowicie przekonany, że większość chorób jest rzeczywiście wywoływana przez system medyczny i w niniejszym artykule przedstawiam przesłanki, które doprowadziły mnie do tego wniosku.
W ostatnich latach moje poglądy na temat zachowywania zdrowia zmieniły się o sto osiemdziesiąt stopni. Swoją pracę zacząłem jako biochemik i toksykolog na wydziałach medycznych uniwersytetów, wierząc bez zastrzeżeń, że te wszystkie chroniczne i nieuleczalne choroby są

rzeczywiście nieuleczalne i nieznanego pochodzenia i że leki farmakologiczne ułatwiają życie pacjentom, a często nawet leczą. Moja reedukacja zaczęła się po wyemigrowaniu do Nowej Zelandii, gdzie dowiedziałem się o naturalnym uzdrawianiu i stylu życia, co sprawiło, że zdałem sobie sprawę,

iż choroby są wywoływane głównie nienaturalnymi warunkami życia i że można je przezwyciężyć naturalnym stylem życia i uzdrawiania.
W czasie uczenia się o szkodliwości leczenia lekarstwami, wciąż myślałem o nich jako o nieefektywnych i powodujących niekorzystne efekty uboczne, a nie jako o przyczynie chorób. Choroby wywołane przez leczenie metodami oficjalnej  medycyny noszą nazwę jatrogennych. Ogólną liczbę jatrogennych zgonów w Stanach Zjednoczonych w roku 2001 szacuje się na 783936. Doszło do nich w rezultacie zabójczych reakcji na leki, błędów medycznych i zbędnych medycznych i chirurgicznych zabiegów. To sprawia, że system medyczny w Stanach Zjednoczonych jest główną przyczyną zgonów i urazów. Dla porównania, w roku 2001 liczba zgonów z powodu zawału serca wyniosła 699697, a z powodu raka 553 251.*(1)
Z tego też powodu strajk lekarzy jest bardzo korzystny dla pacjentów. Statystyki dowodzą, że kiedy dochodzi do strajku lekarzy, liczba zgonów w dotkniętej tym  strajkiem społeczności gwałtownie spada. W roku 1976 liczba zgonów w Bogocie w Kolumbii spadła o 35 procent. W tym samym roku w okręgu Los Angeles w Kalifornii śmiertelność w czasie strajku spadła o 18 procent, natomiast w Izraelu w czasie strajku w roku 1973 o 50 procent. Wcześniej podobny spadek zgonów wystąpił w Izraelu tylko raz i było to również w czasie strajku lekarzy, który miał miejsce 20 lat wcześniej. Po zakończeniu każdego strajku lekarzy śmiertelność znowu rośnie do normalnego poziomu.*(2)
Co więcej, dane określające liczbę zgonów jatrogennych nie zawierają jatrogennych chorób wynikających z długotrwałych uszkodzeń powstałych w następstwie medycznych kuracji, które pacjentom udaje się przeżyć. Uświadomiłem sobie ten problem, kiedy poznałem historię doktora Oriana Trussa, który odkrył zdolność antybiotyków do wywoływania kandydozy ( zakażenia drożdżakowego ).


Dr Orian Truss

W roku 1953 dr Orian Truss odkrył w jednym ze szpitali w Alabamie niszczący skutek antybiotyków.*(3) W czasie jednego z obchodów jego uwagę zwrócił pewien  wymizerowany, podstarzały z wyglądu mężczyzna, który był wyraźnie umierający, mimo iż miał niewiele ponad czterdzieści lat i przebywał w szpitalu od czterech miesięcy. Żadnemu ze specjalistów nie udało się postawić właściwej diagnozy. Dr Truss zapytał go z czystej ciekawości, kiedy ostatnio czuł się dobrze.
Pacjent odrzekł, że do momentu zacięcia się w palec, do którego doszło sześć miesięcy wcześniej. Z powodu tego skaleczenia przepisano mu antybiotyki. Wkrótce potem dostał biegunki i znacznie pogorszył się stan jego zdrowia. Dr Truss stykał się już wcześniej z przypadkami biegunek spowodowanych przez antybiotyki. Wiedziano, że Candida* powoduje zakażenie oportunistyczne i doskonale rozwija się u osłabionych pacjentów i teraz dr Truss zastanawiał się, czy nie doszło do odwrotnego procesu, że to candida (drożdżaki) wywołała stan osłabienia.
Czytał wcześniej, że infekcji krwi candida można pozbyć się za pomocą roztworu jodku potasu. Zaordynował pacjentowi od sześciu do ośmiu kropli płynu Lugola*(5) cztery razy dziennie przez trzy tygodnie i pacjent wkrótce powrócił do zdrowia.

Niedługo potem trafiła do niego pacjentka z chronicznie zapchanym nosem, pulsującym bólem głowy, zapaleniem  pochwy i ostrą depresją. Ku jego zdziwieniu wszystkie te objawy ustąpiły po leczeniu ukierunkowanym na candidę. Jakiś czas później widział pacjentkę, która przez sześć lat przejawiała objawy schizofrenii. Zaaplikowano jej setki elektrowstrząsów i ogromne ilości leków. Dr Truss zaczął leczyć ją na alergię zatok przy wykorzystaniu leku na candidę. Wkrótce potem kobieta wyzdrowiała, zarówno fizycznie, jak i mentalnie, i taką już pozostała.
Od tego momentu leczył swoich pacjentów przeciwko candidzie przy najmniejszym wystąpieniu objawów jej obecności. W przypadku wielu pacjentów był świadkiem rewelacyjnej poprawy nawet przy najniezwyklejszych objawach, w tym przy problemach z miesiączkowaniem, nadmierną ruchliwością, trudnościami z uczeniem się, autyzmem, schizofrenią, stwardnieniem rozsianym, chorobami autoimmunizacyjnymi, takimi jak choroba Crohna i liszaj rumieniowaty przewlekły.
Każdy doświadczony doktor medycyny naturalnej może podać przykłady sukcesów w podobnych przypadkach. Również specjaliści medycyny alternatywnej znają leczniczy potencjał terapii przeciwko kondydozie – na przykład dr William Crook, który napisał szereg książek na temat udanych wyleczeń dzieci z alergii i nadpobudliwości.*(6)

Walter Last

http://www.health-scienc-spirit.com

O autorze:

Walter Last jest emerytowanym biochemikiem i chemikiem, który pracował na medycznych wydziałach wielu niemieckich uniwersytetów oraz w Laboratoriach Bio-Science w Los Angeles w USA, a później jako żywieniowiec i terapeuta wykorzystujący naturalne metody leczenia w Nowej Zelandii i Australii, gdzie obecnie mieszka. Jest autorem licznych artykułów dotyczących zdrowia publikowanych w różnych czasopismach. Jak również kilku książek, w tym Healing Foods {Uzdrawiające potrawy) i The Natura Way to Heal (Naturalny sposób uzdrawiania), a także serii małych książeczek pod ogólnym tytułem Heal Yourself (Uzdrów się sam) instruujących, jak uwolnić się od takich chorób, jak artretyzm, astma, rak, drożdżaki, cukrzyca oraz problemy z nadwagą ( patrz strona internetowa www.theartof-life.com/Products_02.html ). W numerze 32 ( 6/2003 ) Nexusa opublikowaliśmy jego artykuł „Nowa medycyna doktora Hamera”, w numerze 37 ( 5/2004 ) „Na ile naukowe są konwencjonalne terapie antyrakowe?”, a w numerach 55 ( 5/2007 ) i 56 ( 6/2007 ) ”Energia seksualna a zdrowie i duchowość”.

Zainteresowanych dalszymi informacjami na temat zdrowia odsyłamy na jego stronę internetową poświęconą zdrowiu, nauce i duchowości zamieszczona pod adresem http://www.health-science-spi-rit.com.

Przełożył Jerzy Florczykowski

Przypisy:

1. G. NulI, C. Dean i inni, Death by Medicine, Nutrition Institute of America, listopad 2003, http://www.NutritionInstituteOfAmerica.org.

2. R.S. Mendelsohn, Confessions of a Medical Heretic, McGraw-Hill, 1990, pierwsze wydanie: Contemporary Books, Chicago, 1979.

3. C.O. Truss, The Missing Diagnosis, Truss, Birmingham, AL, USA, 1983.

4. Rodzaj drożdżaków będący bardzo częstym pasożytem człowieka. Bytuje fizjologicznie między innymi w jamie ustnej i pochwie. Najbardziej znaczącym klinicznie gatunkiem jest Candida albicans (bielnik biały). – Przyp. tłum.

5. Płyn Lugola to opracowany przez Jeana Lugola w roku 1829 wodny roztwór jodu i jodku potasu o następującym składzie: jod – 1%, jodek potasu – 2%, woda destylowana – 97%. Ma działanie odkażające i jest stosowany w leczeniu pewnych schorzeń tarczycy – w zależności od dawki pobudza lub hamuje czynność tego gruczołu. – Przyp. tłum.

6. W.G. Crook, The Yeast Connection, Vintage Books, Nowy Jork, 1986.

7. Suplementy diety zawierające potencjalnie korzystne bakterie lub drożdże. Zgodnie z obecnie obowiązującą definicją FAO/WHO probiotyki są „żywymi mikroorganizmami, które podane w odpowiedniej ilości polepszają zdrowie żywiciela”. – Przyp. tłum.

8. A. Cantwell, The Cancer Microbe, Aries Rising Press, Los Angeles, 1990, http://ariesrisingpress.com.

9. Alison Motluk, „Baby study links antibiotics to asthma„, New Scientist, 30 września 2003.

10. G. Huffnagle i M.C. Noverr w styczniowym numerze Infection & Immunity z roku 2005.

11. J. Crane, N. Pearce i inni, „Prescribed fenoterol and death from asthma in New Zealand, 1981-83: case-control study”, Lancet, 29 kwietnia 1989, l (8644):917-922.

12. S. Bhatia, L.L. Robison i inni, „Breast cancer and other second neoplasms after childhood Hodgkin’s disease„, N.Engl. J. Med.,21 marca 1996, 334(12):745-751.

13. A.J.P. Klein-Szanto, „Carcinogenic effects of chemotherapeutic compounds„, Progress in Clinical and Biological Research, 374,167-174,1992.

14. L. Klingspor, G. Stintzing, J. Tollemar, „Deep Candida infection in children with leukaemia„, Acta Paediatr. 86, (1) 30-36,1997.

15. R.W. Moss, The Moss Reports Newsietter, nr 128,11 kwietnia 2004.

16. T. Reynolds, „Salary a major factor for academic oncologists, study shows„, J. Natl. Cancer Inst., 2001, 93(7):491, pobrane 12 marca 2004 ze strony http://jncicancerspectrum.oupjournals.org/cgi/content/full/jnci;93/7/491.

Reed Abelson, „Drug sales bring huge profits, and scrutiny to cancer doctors„, New York Times, 26 stycznia 2003,str. A1;oraz „Cancer scare tactics„, New York Times, 22 marca 2004,

http://www.nytimes.com/2004/03/22/opinion/22MON2.html. Także w The Moss Reports Newsietter, nr126, 28 marca  2004.

17. M. Karthaus, „Treatment of fungal infections led to leukemia remissions„, 28 wrzeœnia 1999.

18. M.W. White, Medical Hypotheses, 1996, 47,35-38.

19. R.A. Etzel, „Mycotoxins”, Joumal ofthe American Medical Association, 23 stycznia 2002, 387(4). ,

20. T. Simoncini, „Is the Cause of Cancer a Common Fungus?”, Nexus, vol. 14, nr 5,2007 (Nexus, nr 56 – wydanie polskie); także na stronę http://www.cancerfungus.com.

21. Oficjalna angielskojęzyczna strona internetowa dra Hamera znajduje się pod adresem http://www.newmedicine.ca. Patrz także „The New Medicine of Dr Hamer”, Nexus, vol. 10, nr 5, 2003 (Nexus, nr 32 – wydanie polskie), i http://www.health-science-spirit.com/hamer.html.

22. Weston A. Price, Nutrition and Physical Degeneration, Price-Pottenger Nutrition Foundation, 1939 (pierwsze wydanie), http://www.ppnf.org/catalog/product_info.php?products_id=226.

23. G.E. Meinig, „Root Canal Cover-Up”, Bion. Publ., 1993, http://www.ppnf.org/catalog/ppnf/Articles/Rootcanal.htm.

24. Joseph M. Price, Coronaries /Cholesterol / Chlorine, Jove Books, Nowy Jork, 1981.

25. Tamże.

26. Komentarze dr Deborah Cory-Slechta zamieszczone na stronie

http://www.mindfully.org/Pesticide/Paraquat-Maneb-Parkinsons.htm.

27. Bernard Windham, http://www.flcv.com/dams.html i http://www.flcv.com/indexa,html.

28. S.D. Walter, L.D. Marrett, H.S. Shannon, L. From, C. Hertzman, „The Association of Cutaneous Malignant Melanoma and FIuorescent Light Exposure”,Am. J. Epidemiol., 1992,135:749-762, http://aje.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/135/7/749.

29. http://www.greenhouse.gov.au/energy/cfls/index.html.

30. „Study shines more light on benefit of vitamin D in fighting cancer”, komunikat prasowy,

http://www.eurekalert.org/pub_releases/2007-08/uoc-ssm082107.php.

31. Dr Mercola, „Lack of Sunshine Causes One Million Deaths a Year”,  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2007/08/24/Iack-of-sunshine-causes-600-000-cancers-a-year.aspx.

32. C.F. Garland, W.B. Grant i inni, „What is the Dose-Response Relationship between Vitamin D and Cancer Risk?”, Nutrilion Reviews, vol. 65, Załącznik 1, sierpień 2007, str. 91-95(5).

33. „Overweight and Obesity”, Centers for Disease Control and Prevention, http://www.cdc.gov/nccdphp/dnpa/obesity/index.htm.

34. „Number ( in Millions ) of Persons with Diagnosed Diabetes, United States, 1980-2005″, Centers for Disease Control and Prevention, http://www.cdc.gov/diabetes/statistics/prev/national/figpersons.htm.

35. „Type 2 Diabetes Tough on Teens”, Yale Medical Group, sierpień 2007, http://www.yalemedicalgroup.org/news/diabetes.807.html.

36. Dennis Thompson, ,’Double Diabetes’ a New Threat”, 3 grudnia 2006, http://www.livescience.com/healthday/534999.html.

37. http://www.whale.to/a/graphs.html i http://www.healthsentinel.com/graphs.php.

38. Komunikat Generation Rescue Press, 25 września 2007 , http://www.generationrescue.org/survey_pr.html.

39. Archie Kalokerinos, Every Second Child, Thomas Nelson, Melbourne (Australia), 1974; i Keats Publishing, New Canaan, CT (USA),1981.

40. Walter Last, „Persecution of Natural Cancer Therapists”, http://www.health-science-spirit.com/cancerpersecution.htmi.

41. Walter Last, „How Scientific are Orthodox Cancer Treatments?”, Nexus, vol. 11, nr 4,2004 (Nexus, nr 37 – wydanie polskie); także na stronie http://www.health-science-spirit.com/cancerscience.html.

42. Alliance for Natural Health, http://www.alliance-natural-health.org.

43. http://bmj.bmjjournals.com/cgi/eletters/331/7531/1487#124851 .

44. Science Blog, 10 września 2007, „How vitamin C stops the big ‚C'”, http://www.scienceblog.com/cms/how-vitamin-c-stops-big-c-14162.html.

45. E. Namulemia, J. Sparling, H.D. Foster, „Nutritional supplements can delay the progression of AIDS in HIV-infected patients: results from a double-blinded, clinical trial at Mengo Hospital, Kampala, Uganda”, Journal of Orthomolecular Mediane, 2007, 22(3), 129-136.

46. James DeMeo, „The Suppression of Dissent and Innovative Ideas In Science and Medicine”, http://www.orgonelab.org/suppression.htm.

47. Brian Martin, „Suppression of Dissent in Science”, Research in Social Problems and Public Policy, vol. 7, pod redakcją  Williama R. Freudenburga i Teda I.K. Youna, JAI Press, Stamford, CT, USA,
1999, str. 105-135; dostępny na stronie http://www.uow.edu.au/arts/sts/bmartin/pubs/99rsppp.html.

48. http://angryscientist.wordpress.com/2007/10/03/mother-jailed-put-on-trial-for-curing-her-son-of-melanoma/

i http://www.healthsalon.org/349/melanoma-cured-by-mother-mother-and-son-go-to-jail.

49. „Scale of pharma payments to med schools revealed”, New Scientist, 19 października 2007, http://www.newscientist.com/channeVopinion/mgl9626263.500.

50. Professor Christopher Nordin, „The pharmaceutical industry and doctors’ prescribing habits”, http://www.abc.net.au/rn/ockhamsrazor/stories/2007/2056879.htm.

51. E. G. Campbell i inni, „Institutional Academic – Industry Relationships”, JAMA, 2007, 298:1779-1786, http://www.medicalnewstoday.com/articles/86180.php?nfid=44282.

Dodaj komentarz