Zdrowy Styl Życia

Zdrowie Dla Każdego…

  • Strony

  • Reklamy

Rola NADH w naszym organizmie

Posted by Zenoni w dniu 5 czerwca 2010


NADH

Swoje skuteczne działanie KOENADE Vitality zawdzięcza zawartości składnika NADH. Substancja ta występuje naturalnie w organizmie człowieka, a w preparacie zawarta jest
w łatwo przyswajalnej formie. Przyjmowanie suplementu diety w postaci KOENADE Vitality jest bezpieczne i nie wywołuje skutków ubocznych.

NADH jest to zredukowana forma di nukleotydu nikotynamidoadeninowego. Ta fizjologiczna, naturalnie występująca w organizmie substancja bierze bezpośredni udział w wytwarzaniu energii w komórkach. Umożliwia rozpoczęcie procesów energetycznych w całym organizmie.

ROLA NADH

Organizm musi być zaopatrywany w energię, aby wszystkie komórki prawidłowo funkcjonowały np. podczas wzrostu, poruszania się, utrzymywania temperatury ciała itp. Odpowiednia ilość NADH gwarantuje jej powstawanie, a przez to właściwą pracę tkanek
i narządów, jest aktywatorem witalności i wszystkich procesów życiowych w organizmie. Wytworzona energia magazynowana jest w cząsteczkach ATP. W typowej komórce cząsteczka ATP jest zużywana w ciągu minuty od jej powstania. Dla przykładu odpoczywający człowiek zużywa około 40 kg ATP w ciągu doby. Natomiast w czasie wytężonego wysiłku szybkość zużycia ATP może osiągnąć 0,5 kg na minutę! ATP jest regenerowany w sposób ciągły jednak do tego potrzebna jest odpowiednia ilość NADH.   

NADH jest nie tylko nośnikiem energii życiowej, ale także jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Tworzy w organizmie antyoksydacyjną barierę ochronną i nosi miano „skawengera”, czyli “wyszukiwacza wolnych rodników”. Wolne rodniki są niebezpieczne, ponieważ są główną przyczyną wielu chorób i starzenia się organizmu. NADH wykazując silne działanie antyoksydacyjne hamuje te reakcje, wpływając na spowolnienie procesu degradacji komórek, a przez to na przedłużenie ich żywotności (zwłaszcza komórek serca mózgu, mięśni, skóry), tym samym spowalnia procesy starzenia się całego organizmu.

NADH jest również odpowiedzialny za wzrost produkcji neuroprzekaźników – dopaminy
i serotoniny (hormonów szczęścia) oraz adrenaliny (hormonu odpowiedzialnego za nastrój
i  odporność w sytuacjach stresowych).

DZIAŁANIE NADH

Działanie NADH polega głównie na udziale w transporcie atomów wodoru (proton plus elektron) z substratu na cząsteczkę tlenu w mitochondrialnym łańcuchu oddechowym,
w wyniku czego powstaje cząsteczka wody. Procesowi temu towarzyszy wydzielanie energii magazynowanej w postaci ATP (adenozynotrójfosforanu). ATP pełni funkcję głównego przenośnika energii w komórkach organizmów żywych. Przepływ energii potrzebny jest komórkom do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Im więcej wyprodukowanej energii, tym większa wydajność komórek, zarówno mózgu, mięśni jak i organów wewnętrznych.

NADH podobnie jak ATP bierze udział w etapach rozkładu cząsteczki glukozy do dwutlenku węgla i wody, uczestniczy w powstawaniu kwasu mlekowego przez redukcję kwasu pirogronowego w mięśniach podczas wysiłku. Uczestniczy w syntezie substancji neuroprzekaźnikowych (serotoniny, noradrenaliny i dopaminy) wpływających na poprawę samopoczucia oraz odpowiednią kondycję psychofizyczną. NADH jest odpowiedzialny między innymi za udział w przekształcaniu alfa-ketoglutaranu argininy do tlenku azotu, przez co zapobiega rozpadowi mięśni, zwiększa tolerancję wysiłku fizycznego i ułatwia transport tlenu.

Więcej o NADH znajdziesz na www.koenade.eu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: