Zdrowy Styl Życia

Zdrowie Dla Każdego…

  • Strony

  • Reklamy

Jak w łatwy sposób osłabić działanie stresu?

Posted by Zenoni w dniu 22 czerwca 2010


Dlaczego we współczesnym świecie tak bardzo jesteśmy narażeni na stres?

Coraz częściej znajdujemy się w sytuacjach, które ten stres powodują. Pojawiają się one już w przedszkolu i szkole. Rośnie tempo pracy i życia. Ciągły pośpiech, hałas, tłok na ulicach, pełne napięć życie prywatne. Stres to normalna reakcja organizmu na działające bodźce zewnętrzne. Jeżeli w takiej sytuacji reagujemy przyspieszonym pulsem i oddechem, objawami neurowegetatywnymi, ale w sferze emocjonalnej oceniamy te zjawiska jako coś normalnego – nic w tym złego. Jeżeli zaś odbieramy te sygnały jako bardzo negatywne, to oznacza, że już mamy problemy z radzeniem sobie w sytuacjach stresowych i zaczyna się blokada naszych sił witalnych.

Jaka jest nasza reakcja na stres?

Reakcja jest kilkustopniowa. Na początku na krótko zostaje zahamowany nasz opór i chęć walki z negatywnymi bodźcami. Następnie po okresie dostosowywania się do nowej sytuacji, w organizmie dochodzi do pełnej mobilizacji i walki ze stresem. Ten etap mieści się w kategorii zjawisk fizjologicznych. Kiedy jednak stan pobudzenia przedłuża się i trwa zbyt długo, a bodziec jest nadal bardzo silny, niektórzy z nas nie mogą sobie poradzić z problemem. Największe szanse na skuteczną walkę ze stresem mają osoby, których organizm jest w idealnej równowadze psychosomatycznej.

Jakie są pierwsze symptomy zaburzenia równowagi w naszym organizmie?

Stres może doprowadzić do bezsenności. Po nieprzespanej nocy jesteśmy wykończeni, rozdrażnieni, z podkowami pod oczami. Idziemy do lekarza, który przepisuje nam tabletki nasenne. Zaczynamy brać leki, działające tylko na objawy choroby, a nie likwidujące jej przyczyny. Z czasem zwiększamy dawki, zażywamy inne, naszym zdaniem bardziej skuteczne, preparaty farmakologiczne. Śpimy, ale nie jest to sen normalny, reagujący na organizm. Przypomina mi się historia pewnej matki, która odwiedziła kilku lekarzy z powodu problemów swojego rocznego dziecka z zasypianiem.  Otrzymała kilka preparatów działających nasennie. Kuracja nie przyniosła jednak pożądanych efektów – dziecko nadal nie spało. Żaden z lekarzy nie zapytał jednak w jakich warunkach przebywa maluch. Okazało się, że miał łóżeczko przy grającym telewizorze.  Nie było więc szans by leczenie objawowe przyniosło długotrwałe efekty. Wystarczyło tylko przenieść łóżeczko lub wyłączyć telewizor. Podobnie jest ze stosowaniem leków psychotropowych lub antydepresyjnych. Musimy sobie zdawać sprawę, że nasz organizm poradzi sobie ze stresem tylko w przypadku gdy cały ustrój odzyska równowagę.

Czy Alveo może nam pomóc w walce ze stresem?

Stosowanie w takich przypadkach Alveo niezmiernie pomaga. Po okresie odtrucia, a następnie dostarczenia odpowiednich ilości aminokwasów, makro- i mikroelementów, witamin i pierwiastków śladowych, nasz organizm odzyskuje równowagę, dzięki której ustrój doskonale radzi sobie w sytuacjach stresowych. Jeśli do leczenia różnych stanów chorobowych dodajemy Alveo, pierwszym objawem działania preparatu jest zniknięcie problemów z bezsennością., a następnie prawidłowe relację miedzy dniem a nocą u pacjenta.

Czy może Pan podać konkretne przykłady pozytywnego działania Alveo w likwidowaniu przyczyn stresu?

Przekonałem się o tym polecając preparat maturzystom. Efekty jego działania były znakomite. Osoby te przyjmowały przez pewien czas dwa razy po 28 ml Alveo i nie odczuwały potrzeby picia kawy czy brania środków pobudzających. Podczas snu odpoczywały, budziły się wypoczęte, w pełni zdolne do przyswajania wiedzy. Egzamin maturalny zdały bez większej trudności.

Wiele kłopotów sprawiają rodzicom dzieci nadpobudliwe. Medycyna nie zna skutecznego leku na leczenie ADHD. Czy Alveo może pomóc w tym przypadku?

W przypadku dzieci cierpiących na nadpobudliwość obserwowałem zadziwiające działanie tego preparatu. Dzieci wyciszały się, stawały się spokojniejsze. Łatwiej koncentrowały się podczas nauki, znikało tak typowe dla nich rozkojarzenie. Rodzice, którzy do tej pory stosowali leki uspokajające, powodujące ograniczenie nadpobudliwości, ale jednocześnie narastająca senność, odstawili je po pewnym czasie spożywania Alveo. Myślę, że na taki efekt miał wpływ zawarty w preparacie ekstrakt ziół oraz kompleks witamin B. Homeostaza układu pokarmowego zależy bowiem od odpowiedniej ilości właśnie witamin z grupy B a to z kolei ma wpływ na prawidłową pracę mózgu.

Czy Alveo ,może działać pozytywnie również w przypadku osób zapracowanych, zestresowanych trudami dziennego życia?

Kilka miesięcy temu odwiedził mnie znajomy ze studiów, załamany stanem swojego zdrowia. Ogrom obowiązków, ciągłe stresy związane z pracą zawodową, obciążenia kredytowe i walka z bankami spowodowały u niego bezsenność, gonitwę myśli oraz nadciśnienie. Zaczął brać środki psychotropowe, które w jego przypadku spowodowały jeszcze większe przygnębienie – nie widział już wyjścia z tej krytycznej sytuacji. Po długiej rozmowie dowiedziałem się, że wykończony 12-14 godzinnym dniem pracy je obfita kolację, kładzie się do łóżka i… zaczyna myśleć o problemach. Bierze leki nasenne i rano budzi się znów nie do życia. Zaczął pic Alveo – dwa razy po 28 ml. Zaleciłem mu również lekkie obciążenie układu krążenia przed snem. Uzgodniliśmy, że będzie wykonywał mała gimnastykę podczas brania prysznicu. Poza tym zaczął jeść leki posiłek na 1,5-2 godz. przed snem. Trzy tygodnie kuracji dały rewelacyjne efekty, pacjent odstawił leki psychotropowe i nasenne, zaczął normalnie funkcjonować. Alveo może okazać się preparatem niezmiernie pomocnym w kuracji antystresowej.

Ciąża i karmienie to okres, kiedy kobieta szczególnie powinna unikać stresu, gdyż działa on negatywnie na dziecko. Czy zaobserwował Pan pozytywne działanie Alveo w przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących?

Polecałem picie Alveo kobietom w ciąży. Muszę stwierdzić, że ich odporność zarówno na infekcje wirusowe i bakteryjne jak i na stres była bardzo wysoka. Matki natomiast nie miały problemów z karmieniem piersią. Wbrew temu, co twierdza nasze babcie, laktacji nie pobudza picie bawarki i dużej ilości płynów. Jest ona związana z nasza kondycją psychiczną – stres może zahamować proces wydzielania mleka. Kobiety spożywające Alveo lepiej spały, były spokojniejsze, co w konsekwencji sprawiało, że proces laktacji przebiegał bez żadnych zakłóceń.

Z lek. med. Wojciechem Urbaczka, specjalistą chorób dziecięcych, rozmawiała Beata Nowacka

Pełny artykuł znajduje się w czasopiśmie „Zdrowie i sukces”  2/2005 – wydawca Akuna Polska sp..z o.o., pt.: “Zdrowy sen, spokojne życie”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: