Zdrowy Styl Życia

Zdrowie Dla Każdego…

  • Strony

  • Reklamy

W jaki sposób zadbać o swoją skórę?

Posted by Zenoni w dniu 16 czerwca 2009


Jakie podłoże mają choroby skóry?

Po kilku latach mojej pracy stwierdziłam, że schorzenia skóry nie dotyczą tylko tego narządu, ale posiadają związek z całym organizmem. Skóra człowieka ma powierzchnię 2 metry kwadratowe i jest największym organem ciała. Jest też lustrem, które przekazuje wszelkie zaburzenia odżywiania, zatrucia oraz patologie pracy naszych narządów wewnętrznych.

Jakie są najważniejsze funkcje skóry?

Skóra jest przede wszystkim doskonałym filtrem, zatrzymującym wiele szkodliwych substancji oraz promieniowanie, hamując ich zły wpływ na wnętrze naszego ciała. Jest także termostatem, który pilnuje regulacji temperatury poprzez wydalanie potu i zamykanie porów. Spełnia również rolę ochronną, bowiem wydzielina gruczołów znajdujących się w skórze niszczy wirusy i bakterie, które przebywają na jej powierzchni. Skóra jest także magazynem dla wody, tłuszczów i składników odżywczych. Odnawia te zapasy co 30 dni celem budowy nowych tkanek. Poza tym olbrzymim przekaźnikiem zbierającym bodźce z zewnątrz, takie jak ciepło, zimo, ból, dotyk, do systemu nerwowego.

Co może wpłynąć negatywnie na wygląd naszej skóry?

Choroba, złe odżywianie, brak mikro i makro-elementów oraz pierwiastków śladowych w naszym pożywieniu, braki naturalnych witamin, stosowanie środków chemicznych i konserwantów, olbrzymi stres – to wszystko odbija się na wyglądzie naszej skóry. Pojawiają się wykwity, wypryski, stany zapalne. Pamiętajmy, że gładka i lekko różowa skóra świadczy o zdrowiu i równowadze fizycznej oraz psychicznej naszego organizmu.

Jakie są metody leczenia chorób skóry?

Bardzo ważnym czynnikiem, mającym wpływ na powstanie chorób skóry, jest trawienie. To nasza skóra, oprócz jelit, nerek i płuc, ma duże znaczenie w odtruwaniu organizmu. Jeżeli źle trawimy, mamy też problemy z usuwaniem toksyn, które z konieczności zaczynają być wydalane przez skórę. Efektem tego są wysypki, zaskórniki itp. Osoby cierpiące na dolegliwości skórne powinny unikać produktów, które doprowadzają do złego funkcjonowania jelita cienkiego i grubego oraz wątroby. Niezmiernie ważne jest, by prawidłowo funkcjonowała flora bakteryjna przewodu pokarmowego, co zapewni nam homeostazę ustroju z przywróceniem prawidłowej gospodarki kwasowo zasadowej. Niestety, spożywamy coraz więcej substancji powodujących zakwaszenie naszego ustroju. Nadmiar tych substancji prowadzi do chorób cywilizacyjnych, a także do wielu chorób skórnych. Nasz organizm próbuje wydalić te kwaśne produkty, reaguje stanami zapalnymi, gorączką, przewlekłymi schorzeniami: zapaleniem stawów, bólami głowy, depresją, a także alergiami, wypadaniem włosów. Zakwaszenie powstaje w wyniku spożywania nadmiernych ilości mięsa, wędlin, tłuszczów, a także cukru i białej mąki.

Zaburzenia funkcjonowania jakich jeszcze organów mogą wpłynąć negatywnie na wygląd naszej skóry?

W leczeniu chorób skóry istotną rolę spełnia nie tylko poprawne funkcjonowanie, ale także pomoc w odtruwanej pracy wątroby. Kiedy wątroba jest nadmiernie obciążona pracą, nie jest w stanie prawidłowo odtruwać naszego organizmu i wtedy toksyny są wydalane na zewnątrz za pośrednictwem skóry. Pacjenci ze schorzeniami skóry powinni też uprać się z problemem zaparć. Są one zazwyczaj spowodowane złymi nawykami żywieniowymi, małą ilością spożywanej wody oraz błonnika. Złe wypróżnianie odbija się bezpośrednio na jakości naszej skóry, jesteśmy bowiem zatruwani toksynami, zalegającymi w jelitach. Alveo pomaga nam oczyścić organizm z toksyn, poprawia perystaltykę przewodu pokarmowego, usprawnia wchłanianie, a także ściąga wodę do jelita i tym samym likwiduje zaparcia, nie powodując efektu przeczyszczenia, jak inne środki farmakologiczne.

Czy wyniki genetyczne maja wpływ na naszą skórę?

Rodzaj skóry jest dziedziczny. To geny decydują o tym, czy mamy skórę suchą czy tłustą. Wygląd naszej skóry zmienia się z wiekiem. Pamiętajmy, że skórę należy pielęgnować przede wszystkim od środka naszego organizmu. Samo stosowanie zewnętrznych preparatów dermatologicznych i zabiegów kosmetycznych, bez zadbania o całościowe funkcjonowanie organizmu, jest stratą czasu i pieniędzy zostawionych w salonach kosmetycznych.

Co jeszcze jest ważne dla wyglądu naszej skóry?

Prawidłowe jej  ukrwienie. Jeżeli skóra jest prawidłowo ukrwiona(a to zapewnia nam Alveo), substancje odżywcze łatwiej wnikają w jej głąb, a komórki naskórka bardzo szybko się regenerują co pomaga w procesie jej odmładzania, ale i w procesach jej gojenia. Drugi problem to stresy. To one wywierają negatywny wpływ na wygląd naszej skóry. Pod wpływem stresów mięśnie i inne tkanki się kurczą, a dopływ krwi zostaje zmniejszony. Skóra staje się blada, ziemista, pojawiają się zaczerwienienia, wypryski oraz istnieje wielkie prawdopodobieństwo infekcji grzybiczych. Według doniesień amerykańskich 60-70 procent chorób skóry bierze się z problemów psychologicznych. I w tym przypadku doskonale pomaga Alveo, które tonizuje układ nerwowy, a więc hamuje drogę neurowegetatywną powstania chorób skóry, nie zaburzając jednak ( jak leki uspokajające) procesów myślenia i kojarzenia naszego mózgu. Istotną sprawą jest też tryb i nastawienie do życia. Duża ilość snu, świeżego powietrza i ruchu, dobre radzenie sobie z problemami życia codziennego, prawidłowe odżywianie i usuwanie toksyn, przyswajanie brakujących mikro i makro-elementów, aminokwasów i pierwiastków śladowych, to wszystko może pozytywnie wpłynąć na wygląd naszej skóry. W tym  również może dopomóc nam suplementacja Alveo.

Z lek. Med. Urszulą Urbaczka, dermatologiem, rozmawiała Beata Nowacka.

Pełny wywiad znajduje się w czasopismie „Zdrowie i Sukces” wyd. spec. 2/2005 – wydawca Akuna Polska sp. z o.o. pt: „Gładka i świetlista cera”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: