Zdrowy Styl Życia

Zdrowie Dla Każdego…

  • Strony

  • Reklamy

Czy dieta ma wpływ na układ krążenia?

Posted by Zenoni w dniu 13 czerwca 2009


Jaki wpływ na pracę serca ma dieta?

Nasza dieta ma podstawowy wpływ na działanie każdego organu ciała i organizmu jako całości. Serce pompuje krew poprzez arterie, aby dostarczyć każdej komórce substancji odżywczych i tlenu. Przez tętnice płucne krew wędruje do płuc i tam dzięki wymianie dwutlenku węgla na tlen (w pęcherzykach płucnych) zostaje natleniona. Serce jest mięśniem który – aby funkcjonować – potrzebuje witamin, minerałów i substancji odżywczych. Nasza dieta musi być więc wystarczająco bogata w substancje odżywcze, by nasze serce mogło prawidłowo działać. Na przykład pierwiastki: wapń, magnez, potas, sód oraz wiele minerałów SA potrzebne do prawidłowego funkcjonowania serca. Jeśli gospodarka lipidowa naszego organizmu jest zburzona ( poziom tłuszczów nasyconych, cholesterolu i trój glicerydów we krwi jest zbyt wysoki), złogi cholesterolowe  razem z licznymi elementami morfologicznymi krwi oraz z substancjami mineralnymi zaczyna się odkładać na ścianach arterii blokować je i w ten sposób mogą spowodować zawał. Dla naszego serca najlepsza jest dieta krajów śródziemnomorskich, gdzie problemy z sercem występują najrzadziej na świecie. Według badań optymalna dieta powinna się składać z dużej ilości różnorodnych warzyw i owoców, małej ilości mięsa czerwonego na korzyść ryb bogatych w wielonienasycone kwasy tłuszczowe (głownie omega-3)

Czy substancje odżywcze są zawsze przyswajalne przez nasz organizm?

Nasze ciało potrzebuje pokarmu (substancji odżywczych), aby się rozwijać. Każda komórka potrzebuje odpowiednich składników odżywczych. Z drugiej strony komórki produkują podczas metabolizmu substancje, które muszą zostać wydalone. Jeśli toksyny nie będą prawidłowo usuwane z naszego organizmu to wiele problemów w postaci poważnych chorób, także nowotworowych. Dlatego musimy się starać, aby nasz organizm był czysty i wolny od toksyn. Alveo oczyszcza każda najmniejszą komórkę naszego ciała z toksycznych materiałów, które się tam znajdują. Zostało dowiedzione, że powodem wielu chorób jest magazynowanie w naszym ciele toksyn. Pijąc Alveo , wzmacniamy swoje zdrowie: odtruwamy swój organizm z toksyn – zarówno tych, które pochodzą ze środowiska jak i tych, które produkują nasze komórki podczas przemiany materii. Alveo oczyszcza także naczynia krwionośne. Dzięki temu serce pracuje lepiej i nie jest narażone na kłopoty.

Wiemy, że dla układu krążenia szkodliwy jest cholesterol. Co to jest cholesterol i dlaczego może być niebezpieczny?

Cholesterol jest naturalnie produkowany przez nasz organizm i jest mu niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Cholesterol można opisać jako podobną do wosku substancję znajdującą się we krwi i w każdej z komórek naszego ciała. Organizm wykorzystuje cholesterol podczas budowy błon komórkowych i niektórych hormonów. Zbyt wiele cholesterolu we krwi podwyższa jednak ryzyko wystąpienia zawału i wylewu. Kiedy poziom cholesterolu we krwi jest wysoki, zaczyna on odkładać się na wewnętrznych ściankach arterii, także na tych, które prowadza do mózgu i serca. Cholesterol wraz z innymi substancjami może budować cienkie, lecz twarde płytki. One z kolei powodują, ze arterie wykrzywiają się, zostają zablokowane i tracą elastyczność, co prowadzi do arteriosklerozy. Arterioskleroza z kolei skutkuje niedotlenieniem mięśnia sercowego oraz mózgu, a więc  niedostarczeniem do tych organów wystarczającej ilości natlenionej krwi. Poza tym może powodować zawały serca i wylewy krwi do mózgu.

Jak powstają żylaki?

Żylaki to rozciągnięte, napęczniałe i rozszerzone najważniejsze żyły na kończynach dolnych. Ich występowanie nie jest związane z osłabieniem pracy zastawek żylnych, które zapobiegają cofaniu się krwi płynącej z obwodu naszego organizmu do serca. Problem z żylakami częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Żylaki rozwijają się stopniowo i nie sposób zapobiec w 100% ich postępowi. To bolesna dolegliwość, Poważnym powikłaniem żylaków są owrzodzenia.

Co powinniśmy robić, by długo cieszyć się zdrowym sercem?

Mięsień sercowy pracuje nom stop, pompując krew przez naczynia krwionośne do wszystkich części ciała. Podobnie jak inne organy serce potrzebuje odpowiedniej ilości substancji odżywczych, witamin i minerałów oraz tlenu. Z drugiej strony naczynia krwionośne muszą być czyste i wolne od złogów. Naturalna żywność utrzymuje serce w dobrej kondycji, a przetworzona powoduje uszkodzenia serca. Najlepiej unikać przetworzonej żywności, która zawiera ogromną ilość środków chemicznych i konserwantów. Ograniczmy spożycie cukru, soli, kawy, alkoholu, papierosów, tłuszczu i smażonych potraw. Nauczmy się walczyć z napięciami i stresami dnia codziennego. To wszystko spowoduje, że nasze serce będzie zdrowe.

Z doktorem Sohrabem Khoshbinem rozmawiała Katarzyna Piotrowska.

Pełny wywiad można znaleźć w czasopiśmie “Organizm – Układ krążenia”  listopad 2007 – wydawca Akuna Polska sp. z o.o. pt: “Tylko naturalna żywność”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: