Zdrowy Styl Życia

Zdrowie Dla Każdego…

  • Strony

  • Reklamy

Skąd biorą się toksyny?

Posted by Zenoni w dniu 27 Maj 2009


Dlaczego toksyny są tak groźne dla organizmu?

Toksyny zmieniają zwykłe fizjologiczne funkcje organizmu. Jak wiemy, w komórkach zachodzą reakcje chemiczne. Do przeprowadzenia procesów potrzebne są: woda, tlen, sól i witaminy. Jedną z bardzo ważnych reakcji jest cykl Krebsa, reakcja związana z tlenem. Toksyny zakłócają jej przebieg, ponieważ wkraczają do niej jako substancje dodatkowe. To może powodować problemy w systemie immunologicznym organizmu, które w konsekwencji często kończą się chorobą. Przykładowo: woda rozpada się na dwa wodory i tlen. Każda z tych cząstek szuka nowego partnera, żeby się z nim połączyć i stworzyć związek pozytywny dla organizmu, dając mu energię. Jeśli jednak tlen połączy się tylko z jednym wodorem powstaje toksyczny gaz, który trzeba usunąć, bo inaczej może być szkodliwy dla naszego zdrowia. To tak jak z samochodem, w którym co jakiś czas trzeba wymieniać filtr. Jeśli tego nie zrobimy, silnik przepełniony spalonym olejem zepsuje się.

Skąd pochodzą toksyny w organizmie?

Po pierwsze – można je wdychać z powietrzem albo „zjadać” razem z pożywieniem. Mogą tez pochodzić np. z pląs w zębach, jeśli są one wykonane z ciężkich metali np. rtęć w amalgamacie oraz takich, jak ołów, aluminium czy kadm ze środowiska. Także komórki naszego ciała mogą produkować toksyny, jeśli zachodzą w nich złe reakcje chemiczne. Każda komórka potencjalnie może zacząć je wytwarzać, a zdaniem organizmu jest ich wyeliminować m.in. przez skórę i płuca.

Gdzie toksyny najczęściej się zbierają?

Wszędzie np. w wątrobie. Najpierw gromadzą się w systemie filtracyjnym, jeśli wątroba nie jest w stanie ich wyeliminować. Zbierają się, również dlatego, że ciało się starzeje, zwalniają się reakcje gruczołów hormonalnych i organów, a filtrowanie toksyn następuje dużo wolniej niż w dzieciństwie, młodości czy wczesnej dorosłości. Przez całe życie akumulujemy coraz więcej toksyn, co wpływa negatywnie na nasz organizm. Z tego powodu starsi ludzie bardziej chorują. – Prawie wszystkie. Mogą powodować przykładowo stany zapalne, blokując funkcje organów lub procesy degeneracyjne, które prowadzą do raka. Mogą również zmienić strukturę białek w różnych komórkach. Większość chorób jest spowodowana tym, że organizm nie jest w stanie usunąć toksyn. Prowadzi to do zachwiania jego równowagi, sytuacji, w której rozwijają się choroby.

Jak wygląda oczyszczanie organizmu?

To bardzo trudne i szczegółowe pytanie. Na poziomie wątroby jest to kompleks bardzo skomplikowanych reakcji. Nerki są w stanie przefiltrować całą krew cztery razy dziennie (mamy jej około 7 litrów). To ciężka praca, która wymaga sporej energii. Jeśli nie mamy jej dosyć, nerki, wątroba, płuca i skóra nie mogą pracować efektywnie. Skóra nie ma funkcji filtracyjnej, ale wydzielniczą, działa jak wrota, przez które toksyny się wydostają, dlatego możemy mieć problemy skórne, takie jak wysypki. Prawie wszystkie choroby skóry, egzema, wysypki czy pryszcze pochodzą z wnętrza organizmu.

Z dr. Jaromirem Bertlikiem rozmawiała Wanda Sowińska.

Cały wywiad można znaleźć w czasopiśmie “Zdrowie i Sukces” wyd. spec. nr 1/2004 – wydawca Akuna Polska sp. z o.o., pt.: “Toksyny – wróg naszego organizmu”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: