Zdrowy Styl Życia

Zdrowie Dla Każdego…

 • Strony

 • Reklamy

Gdy bolą stawy…

Posted by Zenoni w dniu 22 Maj 2009


Do niedawna reumatoidalne zapalenie stawów uchodziło za chorobę nieuleczalną, czy dzisiaj umiemy sobie z nim radzić?

Do dziś choroba ta określana jest mianem nieuleczalnej. Medycyna nie zna przyczyny ani leku, dzięki któremu można byłoby wyleczyć chorego na RZS pacjenta. Jedna z teorii mówi o nagromadzeniu toksyn w organizmie. Może ich być nawet od 1 do 1,5 kg. Gromadzą się one w przestrzeniach międzytkankowych i międzypowięziowych , a więc również i w stawach, które stanowią naturalną wolna przestrzeń. RZS to choroba charakteryzująca się bólem mięśni, stawów, obrzękami, ograniczeniem ruchomości, zniekształceniem stawów, sztywnością poranną – chorzy po przebudzeniu musza się dobrze rozruszać zanim zaczną normalnie funkcjonować. Jest to choroba prowadząca do inwalidztwa. Założeniem rehabilitacji osób z RZS-em jest zwiększenie lub utrzymanie zakresu ruchu w stawach. Dąży się do jak najdłuższego zachowania sprawności pacjenta i jego niezależności od osób trzecich. Konieczna jest kinezyterapia i zabiegi fizykalne. Poleca się masaż i inne formy ruchu.

Czy Alveo może pomóc w przypadku chorób stawów?

W przypadku choroby zwyrodnieniowej Alveo dostarcza organizmowi niezbędnych aminokwasów, które przyczyniają się do zahamowania rozwoju choroby i wspomagają regenerację tkanki łącznej i chrzęstnej. Jeśli chodzi o RZS, najlepiej odda to przykład naszej pacjentki cierpiącej na tę chorobę. Kobieta w wieku 52 lat, stała pacjentka szpitala Reumatologicznego w Sopocie z klasycznymi przypadłościami choroby reumatycznej. Systematycznie przyjmuje Alveo od dwóch lat, a z nami ma kontakt od roku. Obecny stan jej zdrowia według medycyny akademickiej jest niemożliwy do osiągnięcia: zniknęła sztywność, poranna opuchlizna stawów, nie dokucza jej ból. Pacjentka nie przyjmuje żadnych leków przeciwbólowych, blokad dostawowych i maści. Do jej organizmu powróciła homeostaza. Długotrwałe i systematyczne przyjmowanie Alveo spowodowało detoksykację organizmu, znacznie zmniejszyło dolegliwości bólowe, co ma również wpływ na psychikę pacjentki.

Co powinniśmy robić, żeby uniknąć problemów ze stawami i kręgosłupem?

Podłożem chorób kręgosłupa i stawów jest na ogół nieodpowiedni tryb życia. Do naszego gabinetu trafia wielu młodych ludzi którzy większość dnia spędzają przed komputerem i za kierownicą samochodu. Brakuje im ruchu, który jest absolutnie potrzebny, by organizm mógł dobrze funkcjonować. Zalecamy im odpowiednią gimnastykę i picie Alveo. Całkowity proces kostnienia kręgosłupa kończy się przed 25 rokiem życia. Jeśli do tego czasu nie zadbamy właściwie o kręgosłup to pierwsze kłopoty mogą nas spotkać już po trzydziestce. W dzisiejszych czasach coraz częstszym schorzeniem jest osteoporoza dziecięca która jest wynikiem właśnie braku spontanicznego ruchu i złego odżywiania. Dlatego tak ważne jest zmobilizowanie młodego człowieka do systematycznych ćwiczeń a także podawanie Alveo w okresie intensywnego wzrostu żeby właściwie dożywiać organizm,  a w szczególności układ kostny i mięśnie. Jeżeli mięśnie będą silniejsze, dziecku łatwiej będzie trzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Alveo stymuluje również proces uwapniania kości.

A jeżeli już się pojawiły pierwsze symptomy choroby, bóle stawów, kręgosłupa i sztywność kończyn, czy nie jest  za późno na leczenie?

Nigdy nie jest za późno. Jednak im bardziej zaawansowana choroba tym dłużej trwa jej leczenie. Na stan kręgosłupa i stawów pracujemy od dzieciństwa. Do naszego gabinetu trafiają pacjenci w różnym stanie, bywają i tacy, którzy przez wiele lat systematycznie niszczyli swój kręgosłup ( złą postawą, brakiem ruchu, dźwiganiem ciężarów), a teraz szybko oczekują efektów leczenia. Chińskie przysłowie mówi „leczyć chorobę to tak, jak drążyć studnię dopiero wtedy kiedy chcemy ugasić pragnienie”. Jeżeli zaś chodzi o profilaktykę chorób kręgosłupa i stawów, najlepszym przykładem może być pani Krystyna, która od 40 lat uczęszcza na zajęcia gimnastyczne. Dziś ma 78 lat i jest okazem zdrowia. Gdy zaczęła chodzić na ćwiczenia koleżanki się z niej śmiały, a dziś są osobami zdanymi na pomoc rodziny. Siedem miesięcy temu włączyliśmy pani Krystynie również Alveo, przez to czuje się silniejsza i rzadko ulega infekcjom.

Z Dominiką Młodnicką, specjalistką rehabilitacji, rozmawiała Anna Szulc.

Cały wywiad można znaleźć w czasopiśmie „Zdrowie i Sukces” wyd. spec. nr 1/2004 – wydawca Akuna Polska sp. z o.o., pt.: „Antidotum na bolące stawy”.

Reklamy

Komentarze 3 to “Gdy bolą stawy…”

 1. Róża GIRC, Melbourne said

  KRĘGOSŁUP. Ćwiczenia eliminujące BÓL.
  BH.46.
  MOTTO: KAŻDY z nas, jeśli boli go; KRĘGOSŁUP, to myśli zaraz o lekach tzw. przeciwbólowych.

  Nic bardziej mylnego. Należy zwyczajnie ćwiczyć mięśnie utrzymujące kręgosłup w prawidłowym pionie tzw. __MIĘŚNIE OKOŁO KRĘGOSŁUPOWE, a problem oddalamy. ĆWICZENIA, takie jeśli wykonujemy 15-20 minut, we własnym łóżku, 1 x w tygodniu, to wyniki tych ćwiczeń nas zaskakują, ponieważ mamy lepszą kondycję i większą ogólną sprawność całego organizmu, ____: DUŻO większą. Eliminujemy też; ZAPARCIA jednocześnie uzyskując NA STAŁE tzw. klasyczny PŁASKI BRZUCH.

  Należy tylko przeczytać i zrealizować samemu opisy, pod zdjęciami ćwiczącego modela. Rozdział Nr 33 w książce;
  _pt_______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.

  Dobrze jest też w trakcie ćwiczeń obciążyć się obciążnikami, lecz tylko takimi o ciężarze 500 gram. Mężczyznom poprawią się torsy, a dziewczynom talie. A więc do ćwiczeń, wesoło marsz !!

  Tabele produktów wg tzw. __INDEKSU ŻYWIENIOWEGO; pomogą nam we właściwej ocenie, przy realnym doborze pokarmów dla nas biologicznie prawidłowych. Tabele te, opracowali naukowcy z instytutu o nazwie; INSTYTUT naukowo-badawczy im. Prof. Ryszard Lorenca w Krakowie.

  P. S. __Chleb typu KR-IRL, stanowi aktualnie o silnym; UKŁADZIE immunologicznym, organizmu człowieka.
  Dostarcza ogrom energii, eliminującej; GŁÓD, dlatego iż, GLUKOZA naturalna w nim zawarta, stabilizuje POZIOM CUKRU we krwi, na ok. 4-5 godzin !!, tzw. __NISKIE węglowodany, tj. do 26% wzrostu.
  Złe to, WYSOKIE węglowodany. Podnoszą poziom cukru po spożyciu ZBYT wysoko; CUKRZYCA typu 2.
  To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !!

  Zobacz też; GLUKOZA naturalna, wg: IRL KRAKÓW.
  __Książka; _pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
  Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione.
  __Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL

  • kamila said

   To wszystko gówno daje . Mam już wszystkiego dość. Z badań wszystko wyszło prawidłowo . Dużo się ruszam ,gram w siatkówkę .Mam 14 lat a wszystkie stawy mi ,,skrzypią” w dosłownym znaczeniu. Nie wiem co mam już robić . Siatkówka to sens mojego życia a boli wszystko coraz mocniej ; (

   • Zenoni said

    „Skrzypienie” stawów może być spowodowane m.in. tym, że zbyt szybko rośniesz. Możesz mieć nieprawidłowe smarowanie stawów, organizm nie produkuje lub zbyt mało produkuje mazi – w tym przypadku zaleca się spożywanie dużej ilości żelatyny, nie tyle spożywczej, co zwierzęcej. Może to być także związane ze złym odżywianiem, chorobą reumatoidalną lub czymś innym. Najlepiej znajdź dobrego lekarza – dietetyka, najlepiej takiego, który zajmuje się problemami stawów codziennie (niekoniecznie ortopeda) i ma bardzo dobre wyniki w leczeniu pacjentów. Pamiętaj, że jeśli coś cię boli, a wyniki wyszły pozytywnie, to coś jest nie tak z lekarzem. Prawdopodobnie szuka przyczyny nie w tym miejscu, gdzie powinien. Głowa do góry 🙂 Jeśli siatkówka jest twoim prawdziwym sensem życia, to znajdziesz rozwiązanie i wyleczysz się z twojej choroby. Powodzenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: