Zdrowy Styl Życia

Zdrowie Dla Każdego…

  • Strony

  • Reklamy

“Twoja siła kończy się tam, gdzie zaczyna się strach”

Posted by Zenoni w dniu 16 marca 2009


Strach jest emocją (lub inaczej: wibracją energetyczną o niskiej częstotliwości) towarzyszącą człowiekowi niemalże od zarania dziejów.
W strachu jako takim nie ma nic złego – jest on naturalną ludzką reakcją na sytuację zagrożenia. Dzięki niemu pradawny człowiek pozostawał w stanie napięcia i gotowości do obrony, wtedy, gdy istniało realne niebezpieczeństwo.

Jednak dziś odczuwanie strachu stało się nawykiem, czymś, co uważamy za normalny i naturalny stan. Lęk tak bardzo wtopił się w oraz życia, że wielu z nas uważa niemożliwe życie w stanie pokoju, spokoju, harmonii i radości…

Dlaczego???

Zostaliśmy tego nauczeni – już od kołyski, a może nawet jeszcze wcześniej, gdy pływaliśmy w wodach płodowych u naszych mam. Wychowanie szkolne, domowe, religijne – straszono nas Cyganem, który nas zabierze, gdy będziemy niegrzeczni, tatem, który po powrocie z pracy ‘ukarze’ za rozbity wazon, nauczycielką w szkole, Bogiem, sądem ostatecznym – a to jest dopiero początek listy… Wszystko to zapisało się w nas i teraz, z poziomu podświadomości kieruje naszym życiem.

Jednak trzeba jasno zaznaczyć – nie ma tu winnych. Rodzice nie są winni wszystkim życiowym niepowodzeniom swoich pociech. Rodzice wychowują swoje dzieci najlepiej jak potrafią – wedle swoich możliwości i rozumienia.

Plejadianie dodają, że nieprzypadkowo ludzkość doświadczała strachu na przestrzeni tylu pokoleń… został on „wprogramowany” w człowieka, aby oddalić go od źródła jego mocy…

Obecnie na świecie jest dużo lęku. Jednym z „narzędzi” do podtrzymywania jego wibracji jest telewizja.

Zostaliśmy nauczeni (i bezkrytycznie temu wierzymy), że telewizja jest fantastycznym źródłem informacji. Jednakże media, jak mówią Plejadianie, „znajdują się w rękach i są kontrolowane przez tych, których zamiarem jest dostarczenie wam rozrywki i utrzymanie w nieświadomości.”

Czy zauważyłeś, że telewizja potrafi „wciągać”? Tuż po obejrzeniu jednego programu czy filmu czekasz na następny, mimo że obiecałeś sobie, że poprzestaniesz tylko na jednym? A teraz przyjrzyj się jakości programów – dominują rozrywkowe, „rozleniwiające” oraz przesycone agresją. „Telewizja zawęża zakres wyrażanych przez was uczuć – głównie do chaosu i strachu. (…) Nauczcie się obserwować własne samopoczucie podczas oglądania telewizji.”

M.Mojsik

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: